Güncel Haberler

Instagram Öküz Yılı Nedir? Nasıl Kullanılır?

TeknoBH Google Haberler

Instagram öküz yılı hikayesi birçok kullanıcı tarafından merak edilmeye başlandı. Peki, Instagram öküz yılı hikayesi nedir? Bu özellik nasıl kullanılır?

Instagram Öküz Yılı Hikayesi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Sosyal medya platformun lideri olan Facebook’un çatısı altında bulunan Instagram, ülkelere göre özel filtreler ve etkinlikler düzenleyerek kullanıcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Instagram şimdi de Öküz Yılı özelliği için düğmeye bastı. Son bir kaç gündür Instagram Hikayeler‘de görüntülenen Öküz Yılı özelliği oldukça merak edildi. Peki, Instagram Öküz Yılı hikayesi nedir? Instagram öküz yılı özelliği nasıl kullanılır?

Instagram öküz yılı hikayesi nedir?

Instagram Öküz Yılı aslında Çin’e ait özel bir yıl olarak biliniyor. Hepimizin bildiği gibi miladi takvimi kullanıyoruz. Çin de miladi takvimi kullanıyor. Ancak Çin kendi içerisinde kültürünü kaybetmemek adına 12 yıllık hayvan takvimi döngüsüne sahip olan takvimi kullanıyor. Çin’in kendine has takviminde Fare, Öküz, Kaplan, Tavşan, Ejderha, Yılan, At, Koyun, Maymun, Horoz, Köpek ve Domuz hayvanları bulunuyor.

Instagram Öküz Yılı Hikayesi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Çin’in takvimine göre öküzler güvenilir ve istikrarlı olarak kabul ediliyor. Bu sebeple öküz hayvanı biraz daha kutsal olarak kabul ediliyor. Bundan dolayı Öküz Yılı, Instagram gibi çeşitli uygulamalar da kutlanılıyor.

Instagram Öküz Yılı Nasıl Yapılır?

  1. Kullandığınız akıllı telefonda Instagram uygulamasını açın
  2. Açılan ekranı sola doğru kaydırarak Hikaye oluşturmayı ekranını açın
  3.  Hikaye bölümünde dilerseniz o an bir fotoğraf çekin veya daha önce çekmiş olduğunuz fotoğrafı ekleyin.
  4. Fotoğraf veya videoyu ekledikten sonra ekranı yukarı doğru kaydırın
  5. Daha sonra ekranda filtreler yer alacak. Bu filtreler arasında Öküz Yılı’nı bulun ve uygulayın.

Instagram’ın bu özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu