Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Facebook Şifre Kırma Yöntemleri Nelerdir?

TeknoBH Google Haberler

Facebook şifre kırma veya Facebook şifre kırma programları ile ilgili en çok merak edilen detayları sizler için hazırladık.

Facebook Şifre Kırma Yöntemleri Nelerdir?

Dünyanın en köklü ve en geniş kitlesine sahip olan sosyal medya platformu Facebook, tüm platformların lideri olarak ilerlemeye devam ediyor. Söz konusu platformda artık gençlerden çok orta yaş veya üst yaş kişiler vakit geçiriyor. Çünkü gençler artık çoğunlukla TikTok, Twitter veya Instagram gibi platformlarda geziyorlar. Son zamanlarda dünya genelinde ve ülkemizde Facebook şifre kırma veya Instagram şifre kırma gibi aramalar trend oluyor. Sosyal medya platformları yoğun bir şekilde kullanıldığı için artık hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Tabi tüm yaşam alanı sosyal medya içerisinde olan insanlar için de en çok tedirginlik yaşadığı konu ise hesap çalma gibi işlemler oluyor.

Son dönemlerde sosyal medya kullanımları da gittikçe artmaya başlayınca hesap çalınma problemleri de artış göstermeye başlandı. Çünkü artık insanlar sosyal medya (dijital) gibi platformlarda para kazanmaya ve hayatlarını sürdürmeye başladılar. Platformlar bu kadar popüler olmaya devam ettikçe bilgisayar korsanları tarafından hesap çalınma işlemleri de gittikçe artmaya başladı. Peki bu işlemler nasıl yapılır veya nasıl korunur?

Bu konu ile ilgili olarak sizlere bilgi vereceğiz ancak sizlerden ricamız bu işlemleri başka birinin hesapları için denemeyiniz. Bu işlemleri hesaplarınızı korumak için kullanabilirsiniz.

Facebook şifre kırma programı var mı?

Facebook hesabı çalmak istiyorsanız bu konuda yapılabilecek en iyi yöntemlerden biri de Facebook şifre kırma programı kullanmak diyebiliriz. Bununla ilgili Google’da arattığınız taktirde popüler birçok program bulabilirsiniz. Bu programları kullanarak herhangi bir hesabı ele geçirebilirsiniz. Ancak bunların hepsinin yasal bir sorumluluğu olduğunu da ifade edelim. Bu tür programlar milyonlarca şifre kombinasyonu deneyerek hesabın doğru şifresini bulmaya çalışır.

Facebook Şifre Kırma Yöntemleri Nelerdir?

Şimdi bu programları kullanmak için sabırsızlanıyor olabilirsiniz ancak bu programları kullanmaya başladığınızda sizlerden kişisel e-mail hesabı veya Facebook gibi birçok uygulamanızla giriş yapmanızı isteyecektir. Bu tarz programlarda kesinlikle özel hesaplarınızı kullanmayınız. Böyle bir durumda tabiri caizse ava giderken avlanıyor olabilirsiniz. Bu sebeple bu programları kullanmak istediğiniz de yeni bir hesap açın ve özel kişisel bilgilerinizi girmeyin.

Aynı zamanda bu tarz işlemler için mobil uygulamaların olduğunu da sizlere belirtelim. Akıllı telefonlarınıza mobil uygulamayı indirip bu işlemleri deneyebilirsiniz. Ancak bizlerin tavsiyesi olarak bilgisayarınıza Kali Linux veya Ubuntu gibi işletim sistemleri kurarak bu işlemleri deneyebilirsiniz.

Ayrıca bu tarz sosyal medya hesap çalma işlemlerinin kullanıldığı en sık yöntem de biraz önce dediğimiz gibi Kali Linux veya Ubuntu gibi işletim sistemlerini sanal bilgisayar olarak kullanılması en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Aynı zamanda Facebook şifre kırma programını da kullanabilirsiniz. Fakat bu tarz Facebook şifre kırma programını kullanırken biraz önce de belirttiğimiz gibi çok dikkat etmelisiniz.

Kali Linux veya Ubuntu gibi işletim sistemlerini bilgisayarlarınıza sanal işletim sistemi olarak kurduktan sonra karşı tarafa sahte mail veya sahte link göndererek karşı tarafın hesabını ele geçirmeyi deneyebilirsiniz. Ancak tekrar belirtmekte fayda var bu işlemleri başka birinin hesabını ele geçirmek için denemenizi kesinlikle önermiyoruz. Bu sebeple bu işlemleri test amaçlı arkadaşlarınızla aynı ortamda deneyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu