Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

TeknoBH Google Haberler

Instagram silinen mesajları geri getirme problemi birçok sosyal medya kullanıcısının en çok yaşadığı problemler diyebiliriz. Peki, Instagramda silinen mesajları geri getirme işlemleri nasıl yapılır?

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlere Instagram’da silinen mesajları geri getirme işlemlerinin nasıl yapılacağını anlatacağız. Fakat öncelikle sosyal medya uygulaması Instagram nedir, uygulama hakkında biraz sizlere bilgi paylaşalım.

Instagram nedir?

Instagram, Ekim 2010 tarihinde kurulan ücretsiz bir sosyal medya uygulamasıdır. Aslında uygulama piyasaya ilk çıkış yaptığında sadece iOS işlemcili cihazlarda kullanılıyordu. 2012 tarihinde uygulama Android cihazlar için kullanılabilir bir hale geldi. Böylece iOS yada Android cihaza sahip olan kullanıcılar, ücretsiz bir şekilde Instagram uygulamasını telefonuna kurabiliyor ve fotoğraf, video gibi gönderiler paylaşabiliyor.

Instagram ile çeşitli filtreler kullanarak fotoğrafların daha iyi gözükmesi sağlanabiliyor ve böylece yaratıcı işler ortaya koyulabiliyor. Daha çok görsellikle ön planda olan bu platform sayesinde kişisel hesapların oluşturulması dışında işletme hesapları da oluşturulabiliyor. İşletme hesapları sayesinde birçok yeni iş imkanları yakalanabiliyor ve para kazanmak mümkün olabiliyor.

Instagram silinen mesajları geri getirmenin iki yolu var

Sosyal medya uygulaması Instagram’da herhangi bir takipçinizi engellediğiniz zaman daha öncesinde kullanıcı ile mesajlaştığınız tüm yazışmalar silinir. Birçok Instagram kullanıcısı, silinmiş olan mesajlarını geri getirmek ister. Bir kişinin mesajını isteyerek veya bilerek sildiğiniz taktirde o kişiyi engellemiş olursunuz ve o kişi ile mesajlarınızın tamamı kendiliğinden silinir. Bu nedenle iki çeşit mesajları geri getirme seçeneği mevcuttur. Peki, engellenen hesabın mesajları veya silmiş olduğunuz mesajları nasıl geri getirebiliriz?

1: Instagram silinen mesajları geri getirmek için engeli kaldırın

 • Öncelikle Instagram hesabınıza giriş yapın
 • Girişi sağladıktan sonra ana sayfa sizi karşılayacaktır.
 • Buradan profil kısmına tıklayınız.
 • Profil kısmında iken sağ üst köşede yer alan çizgi sembolüne tıklayınız.
 • Karşınıza bazı seçenekler gelecektir.
 • Buradan ayarlar sekmesine tıklayınız.
 • Karşınıza gelen sayfanın üzerinden gizlilik ayarları sekmesine tıklayınız.
 • Mesajlarının tekrar geri gelmesini istediğiniz kullanıcıyı bulup engelini kaldırınız.

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Bu şekilde basitçe mesajlarını tekrardan görmek istediğiniz kişinin engelini kaldırabilir ve geçmişte yaptığınız bütün mesajlaşmaları kolay bir şekilde görebilirsiniz. Engellediğiniz takipçinin engelini kaldırıp mesajlarınızın geri gelmesini bu şekilde sağlayabilirsiniz.

2: Mahkemeye Instagram silinen mesajları geri getirme başvurusu yapabilirsiniz

Bu konuda bilmeniz gereken ilk şey, Instagram’daki silinen mesajlarınız herhangi bir program ya da eklenti aracılığıyla geri getirilemez. Birçok internet sitesi silinen Instagram mesajlarınızı geri getirebileceğini söyleyip size ait olan bilgilerinizi ele geçirmektedir. Bu sebeple bu sitelere itibar etmeyin ve kendinize ait bilgilerinizi paylaşmayın.

Instagram şifre kırma, Instagram hesap çalma veya Facebook şifre kırma ile ilgili yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.  Yazımızın içerisinde hesaplarınızın nasıl güvenli olacağına dair tavsiyelerimiz var.

Instagram üzerinden yapmış olduğunuz mesajlaşmaları tekrardan getirmenin 2 yolu vardır. İlk yol; yasal olan yoldur. Yani eğer herhangi bir davanız varsa ve davanız için gerekli belge ve bilgiler Instagram mesaj kutunuzda yani DM üzerinde ise, mahkememin isteği ve talebi üzerine Instagram, mesajlarınızı geri getirebilir. Bu mesajlar mahkemede delil olarak kullanılacaktır. İkinci yol ise; Instagram yardım merkezine başvuru yapmaktır. Instagramda bulunan mesajlarınız bir hata ile ya da yanlışlıkla silinmiş olabilir. Eğer mesajlarınızı geri getirmek istiyorsanız Instagram yardım merkezine başvurarak sorununuzun çözülmesini talep edebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken işlemler şu şekilde:

 • Instagram hesabınıza giriş yapınız.
 • Ardından profilinize giriniz.
 • Buradan sağ üst kısımdaki çizgi şeklindeki sembole tıklayınız.
 • Daha sonra ayarlar menüsüne tıklayınız.
 • Ayarlar sekmesi içinde bulunan yardım seçeneğine tıklayınız.

Buradan yardım merkezine girişinizi sağlayıp hangi mesajlarınızın hangi sebeple silindiğini bildirmeniz gerekmektedir. Ayrıca mesajlarını ne sebeple geri getirmek istediğinizi de belirtmeniz gerekmektedir. Ardından Instagram sorununuzu çözerek size karşı gerekli dönüşü minimum sürede yapacaktır.

Instagram mesajlarının silinmemesi için neler yapabiliriz?

Instagram üzerinde yaptığınız mesajlaşmalar çeşitli sebeplerle silinebilir. Instagramda bulunan mesajların silinmesine maalesef ki bazen önüne geçilemeyebiliyor. Çünkü mesajlaştığınız kişi sizi engellerse veya gönderi bildirimlerini kapatırsa sizde bulunan mesajlar da silinecektir. Bu sebeple mesajların silinmesinin önüne geçmek için mesajlarınızı telefonunuz aracılığıyla ekran görüntüsü alıp saklayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Instagram kullanıcılarının en çok yaşadığı problemi yani, Instagram silinen mesajları geri getirme konusunda bilgi aktardık. Bu tarz önemli bilgileri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu