Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Instagram Video İndirme İşlemleri Nasıl Yapılır?

TeknoBH Google Haberler

Instagram video indirme, Instagram fotoğraf indirme ve iPhone video indirme işlemlerinin nasıl yapılacağını sizler için adım adım anlattık. İşte Detaylar

Instagram Video İndirme İşlemlerini Nasıl Yapabilirim?

Dünyanın en popüler sosyal medya platform olan Instagram’da beğendiğiniz bir fotoğrafı veya videoyu bilgisayarınıza kolay bir şekilde indirebileceksiniz. Ancak burada önemli bir nokta var ki, istediğiniz fotoğraf veya videoyu uygulama üzerinden direkt olarak indiremiyorsunuz.

Instagram henüz böyle bir özelliği kullanıcılarına sunmadı. Ancak burada gene önemli bir nokta var, Instagram böyle bir özelliği kullanıcılarına sunmadı ancak illegal olarak yayınlanan uygulamalar üzerinden istediğiniz fotoğrafı veya videoyu indirebilirsiniz. Tabi bu uygulamaların güvenli olmadığını belirtelim. Bu uygulamaları indirdiğiniz taktirde telefonunuzda ki veriler (fotoğraf, rehber, mesajlar, videolar v.b) kötü niyetli kişilerin eline geçebilir. Bu sebeple dikkat etmeniz gerekiyor.

Bu tarz olumsuzlukları sizlere söylediğimiz için üzülmeyin. Çünkü birkaç basit yöntem ile Instagram’dan istediğiniz fotoğrafı veya videoyu bilgisayarınıza kolay bir şekilde indirebileceksiniz.

Instagram video indirme ve Instagram fotoğraf indirme adımları nedir?

Instagram Video İndirme İşlemlerini Nasıl Yapabilirim?

Instagram’da bizim paylaştığımız Yönetim Bilişim Sistemleri nedir adlı gönderimizin görselini indirmek için gerekli adımları sizlere anlatacağız. Şimdi, indirmek istediğiniz gönderiye tıkladığınız da sağ üst kısımda üç nokta göreceksiniz. Bu üç noktaya tıkladığınız zaman karşınıza şu seçenekler çıkacak:

  1. Gönderiye git
  2. Paylaş..
  3. Bağlantıyı Kopyala
  4. Sitene Göm
  5. İptal

Bizler kendi gönderimiz üzerinde denediğimiz için bu adımlar karşımıza çıkıyor ancak farklı bir kişinin gönderisi üzerinde denediğimiz zaman bu adımlardan hariç başka seçeneklerde çıkıyor. Ancak sorun değil, bizim için önemli olan seçenek ise Bağlantıyı Kopyala olacak. Bu seçenekte her gönderide karşımıza çıkıyor. Şimdi karşımıza çıkan seçeneklerde Bağlantıyı kopyala demeniz yeterli.

Daha sonra aktif olarak kullanılan Downloadgram.com adresine giderek indirme kutucuğuna sağ tıklayarak kopyaladığınız bağlantı linkini buraya yapıştırın.

Instagram Video İndirme İşlemlerini Nasıl Yapabilirim?

Bu işlemleri yaptıktan sonra yapılması gereken adımlar çok basit. Yapmanız gereken tek şey, Download butonuna basmak. Artık indirmek istediğiniz fotoğraf veya video’yu bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

iPhone Instagram video indirme ve iPhone Instagram fotoğraf indirme işlemleri nasıl yapılır?

Bu konumuzda ise sizlere iPhone Instagram video indirme ve iPhone Instagram fotoğraf indirme işlemlerinin nasıl yapılacağını göstereceğiz. Şimdi, iPhone kullanıyorsunuz ve Instagram’da çok sevdiğiniz fotoğraf veya videoyu indirmek istiyorsunuz ancak nasıl yapıldığını bilmiyorsunuz. Merak etmeyin sizler için bunu da anlatıyoruz.

Instagram Video İndirme İşlemlerini Nasıl Yapabilirim?

iPhone kullanıcıların videoları indirmek için AppStore içerisinden bir uygulama indirmeleri gerekiyor. Bizlerin önerisi “Video & Photo Downloader for Instagram” uygulaması olacak. Bu uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra uygulamayı açın. Söz konusu uygulamanın sağ üst tarafında Instagram logosunu göreceksiniz. Logoya tıklayarak indirmek istediğiniz fotoğraf veya videonun linkini (bağlantısı) kopyalayın. Daha sonra indirmiş olduğunuz uygulamayı açarak,  Paste URL tuşuna basmanız ve kopyaladığınız bağlantıyı yapıştırmanız gerekiyor. Bu işlemleri yaptıktan sonra indirmek istediğiniz fotoğraf veya video iPhone’unuza inmiş bulunmaktadır. İndirmiş olduğunuz fotoğraf veya videoya ‘History‘ bölümünden ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Instagram video indirme,  Instagram fotoğraf indirme , iPhone instagram video indirme ve iPhone Instagram fotoğraf indirme işlemlerinin nasıl yapılacağını adım adım anlattık. Kısa bir süre önce Instagram şifremi unuttum adlı bir yazımızı da sizlerle paylaşmıştık. Dilerseniz yazımıza da göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu