Güncel Haberler

Instagram’da Grup Nasıl Kurulur? Gruptan Nasıl Çıkılır?

TeknoBH Google Haberler

Instagram’da grup nasıl kurulur? Sosyal medya hayatımızın her anında cebimizden ayrılmayan telefonlarımızda, yenilikleriyle son hızında devam etmekte.

Bu yazımızda, dünyaca bilinen sosyal medya platformu Instagram’a yeni gelen grup özelliğini nasıl kullanacağınızı anlatacağız. Konumuzun temel başlığı Instagram’da grup nasıl kurulur? gruptan nasıl çıkılır? gelin detaylıca anlatımımıza geçelim.

Instagram’da Grup Nasıl Kurulur? Gruptan Nasıl Çıkılır?

Instagram’da Grup Nasıl Kurulur?

Instagram arkadaşlarımızla sınırsız vakit geçirebileceğimiz sosyal medya platformu haline gelmiş bulunmaktadır. Instagram akışında gördüğünüz eğlenceli veya bilgilendirici bir içeriği (video yada fotoğraf) arkadaşınızla paylaşmak istersiniz. Hatta bir çok arkadaşınıza aynı anda göndermek ilgili içerik hakkında daha keyifli sohbet etmenizi sağlar. Daha fazla uzatmadan Instagram’da grup nasıl kurulur? anlatımına geçelim.

Instagram’da grup kurma işlem sırası ;

 • Akışın sağ üst köşesindeki mesaj butonuna tıklayın.
 • Karşınıza çıkan sağ üstteki düzenleme aracı gibi gözüken butona tıklayarak devam edin.
 • Grup daveti göndermek istediğiniz en az iki kişiyi seçin.
 • Ardından sohbet butonuna tıklayın.
 • Deneme amaçlı bir mesaj gönderin ve arkadaşlarınızın ekli olup olmadığını mesajınızı aldığını kontrol edin.

Instagram’da grup nasıl kurulur sorunuzun cevabını sizlerle paylaşmış olduk. Yani artık Instagram’da grup oluşturma işleminiz tamamlanmış olacak. Artık arkadaşlarınızla hoşunuza giden içerikleri paylaşabilirsiniz. Unutmadan, gruba en fazla 32 kişiyi ekleyebilirsiniz.

Instagram’da gruptan nasıl çıkılır?

Arkadaşlarınızla Instagram’da grup kurdunuz yada bir gruba dahil oldunuz diyelim. Bir nedenden dolayı bazı gruptan çıkmak istediniz. Peki, bu işlem nasıl olacak ? Hadi ona da bakalım.

Instagram’da bir gruptan çıkma işlemleri;

 • Instagram ana sayfasındayken sağ üstteki mesaj butonuna basın.
 • Çıkmak istediğiniz gruba girin.
 • Üst kısmında grup üyelerinin isminin yazdığı yere dokunun.
 • En alt kısımdaki gruptan ayrıl butonuna tıklayarak gruptan çıkmış olacaksınız.

Instagram’da toplu mesaj silme

Sosyal medyanın getirdiği yeniliklerden söz etmiştik. Instagram’da son gelen özellik olan ‘’ Kaybolan Mesaj Modu ‘’ mesajlaşmakta olduğunuz bir kişi ile aranızdaki mesajları bir anda yok etmektedir. Bu özellik ile yok ettiğiniz mesajları yine aynı parmak hareketiyle geri getirmeniz mümkün.

Instagram ile bağlantılı çalışan üçüncü taraf toplu mesaj silme uygulamalarını kullanmamanızı öneririz. Kullandığınız takdirde Instagram hesabınızın tüm giriş bilgilerini teslim etmiş olursunuz. Bunun sonucunda adınıza mesajlaştığınız kişiler ile mesajlarınızı başkasının görmesi veya adınıza hesabınızdan paylaşılacak her türlü içerik gibi bir çok gizlilik ihlali sorunu yaratacağı bir gerçektir.

Instagram’da Grup Nasıl Kurulur? Gruptan Nasıl Çıkılır?

Instagram’daki toplu mesaj silme belli bir işlem sırası ile gitmemiz gerekiyor. Bu işlem sırasını açıklayalım;

 • Instagram hesabınızın ana sayfasındayken sağ üstteki mesaj butonuna tıklayın.
 • Mesaj bölümünde iken mesajlaştığınız kişinin sohbetini sola kaydırarak silme işlemini tamamlayın.

Az önce de belirttiğimiz gibi üçüncü taraf yazılımlardan uzak durarak, işlemlerinizi yavaş da olsa manuel olarak yapın. Uzak durmanız gereken sadece toplu mesaj silme uygulamaları değil. Instagram’a dışardan müdahale edebilecek her türlü takip, beğeni, takibi bırakanlar gibi uygulama ve araçları kullanmak hesabınıza zarar verir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu