iOS HaberleriMobil Haberleri

iOS 14.4.1 Güncellemesi Yayınlandı! Nasıl Yüklenir?

TeknoBH Google Haberler

Teknoloji devi Apple yeni iOS 14.4.1 güncellemesini yayınladı. Peki söz konusu yeni güncelleme nasıl yüklenir? İşte tüm detaylar

iOS 14.4.1 Güncellemesi Yayınlandı! Nasıl Yüklenir?

Teknoloji devi Apple, Watch ile iPhone kilidini açmaktan, yeni oyun konsollarının kontrolcülerini desteklemeye kadar birçok yeniliğe ev sahipliği yaptığı iOS 14.5 için test sürecine başlamıştı ancak Apple’dan sürpriz bir şekilde iOS 14.4.1 güncellemesi geldi.

Teknoloji devi Apple’ın bu tarz adımları genellikle eksik olan bir güvenlik güncelleştirmesinden kaynaklı oluyor. Güncelleme notlarını incelediğimiz zaman ise iOS 14.4.1 ve iPadOS 14.4.1‘in kötü amaçlı kişiler tarafından hazırlanan web içeriğinin kod çalıştırmasına izin verecek WebKit hatasının giderildiğini görüyoruz.

iOS 14.4.1 güncellemesi kullanıcılarına neler sunuyor?

Son zamanlarda yayınlanan güncellemelere kıyasla çok daha küçük bir boyutta olması, güvenlik odaklı bir sürüm olduğunu gözler önüne seren ikinci etken, Apple güncelleme notlarında başka bir detayı paylaşmıyor, her zaman kullandığı üzere “hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmesi” ifadesi de yer almıyor.

iOS 14.4.1 Güncellemesi Yayınlandı! Nasıl Yüklenir?

iOS 14.4.1 güncellemesi nasıl yapılır?

Bu durumda Apple, kullanıcılar tarafından merakla beklenen yenilikleri iOS 14.5‘e saklamış gibi görünüyor. macOS Big Sur 11.2.3 ve watchOS 7.3.2 sürümlerini de yayınlayan Apple benzer şekilde güncelleme notlarında güvenlik hatalarının giderildiğini ifade ediyor. Peki, yeni güncelleme nasıl yüklenir?

Söz konusu güncellemeyi yüklemeniz için yapmanız gereken adımlar şu şekilde;

  1. Ayarlar menüsünü açın
  2. Genel menüsüne giriş yapın
  3. Yazılım Güncelleme

adımlarını takip etmeniz yeterlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu