Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Komisyonsuz Hisse Alabileceğiniz Midas Nedir?

TeknoBH Google Haberler

Yabancı şirketlerden komisyon olmadan hisse alabileceğiniz Midas nedir veya Midas hisse satın alma olayları nelerdir? İşte tüm detaylar

Komisyonsuz Hisse Alabileceğiniz Midas Nedir?

Diyelim ki, Apple veya Tesla gibi yabancı bir şirkete yatırım yapmak istiyorsunuz, yani hisse satın almak istiyorsunuz. Bunun için bankalara başvurmanız, her hisse alım satımında ise komisyon ödemeniz gerekiyor. Fakat kısa bir süre önce SPK lisansını almayı başaran Midas isminde ki yeni uygulama sayesinde, bu işlemi komisyon olmadan yapabileceksiniz. Peki, Midas nedir? Midas’a nasıl üye olunur? Hepsini detaylı bir şekilde sizlere anlatacağız.

Midas nedir?

Yerli ya da yabancı şirketlerin halka arz ettiği hisseleri erkenden alarak birikimlerinizin değer kazanmasını sağlayabileceksiniz. Fakat yabancı şirketten hisse satın alırken bankadan bankaya, hizmetten hizmete göre değişen komisyon kesintileri uygulanıyor. Ancak şimdi Midas adlı yeni uygulama sayesinde bu işlemlerde komisyon ödemeye son veriliyor.

İzmir merkezi Kogniva Yazılım A.Ş tarafından geliştirilen Midas adında ki uygulama, yabancı şirketlerden komisyon kesintisi olmadan hisse almanızı sağlayacak. 4 Mart 2021 tarihinden itibaren SPK lisansı almayı başaran platform, Apple, Tesla, Facebook ve Amazon gibi şirketlerin işlem gördüğü NASDAQ, Coca-Cola, Beoing gibi şirketlerin işlem gördüğü NYSE gibi köklü yabancı borsalardan komisyonsuz bir şekilde hisse satın alabileceksiniz.

Yerli bir borsa girişimi olan Midas, yabancı borsalardan komisyon olmadan hisse alım satım platformu olarak hayata geçirildi. Peki, Midas’a nasıl üye olunur?

Midas’a nasıl üye olunur?

Komisyonsuz Hisse Alabileceğiniz Midas Nedir?

Kısa bir süre önce SPK lisansını almayı başaran Midas henüz hizmet vermeye başlamadı ancak buraya tıklayarak siz de Midas’a e-posta adresiniz ile kayıt olabilirsiniz. Midas’ın bekleme listesinde 6 Mart tarihinden itibaren 35 binden fazla kişi var ve bu liste her geçen gün artmaya devam ediyor. Platformun hisse alım satım işlemlerine ne zaman başlanacağı şuan için bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu