Donanım Haberleri

Lenovo ThinkBook 14 Gen 2 Tanıtıldı!

Lenovo'nun merak edilen yeni ThinkBook 14 Gen 2 modeli sonunda tanıtıldı. Cihaz hakkında merak edilen bütün detaylar haberimizde.

TeknoBH Google Haberler

Kablosuz kulaklıklı Lenovo ThinkBook 15 Gen 2’nin yanında Lenovo ThinkBook 14 Gen 2 de tanıtıldı. Tanıtılan cihaz hakkında merak edilen özellikler;

lenovo-thinkbook-14-gen-2-tanitildi

Yeni tanıtılan ThinkBook 14 Gen 2, Intel Tiger Lake ve AMD işlemciler ile donatılıyor.

Lenovo ThinkBook 14 Gen 2 Tanıtıldı! İşte Merak Edilen Özellikler

Yeni taşınabilir bilgisayarlarını tanıtan Lenovo, ThinkBook 14 Gen 2‘yi de bu kapsamda tanıttı. Farklı donanım özelliklerine sahip olan cihaz, bu özellikler sayesinde kullanıcıların daha fazla dikkatini çekecek gibi görünüyor. Ekim ayı içerisinde piyasaya sürülmesi beklenen bu bilgisayarın Intel tabanlı versiyonu ve AMD tabanlı versiyonu olmak üzere iki versiyonu bulunuyor.

lenovo-thinkbook-14-gen-2-tanitildi-1

Yeni cihazın her iki donanım tercihinde de ortak olan ekran tarafında 14 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlük sunan bir ekran ile gelecek. IPS ya da TN panel ile kullanıcıların beğenisine sunulacak olan cihaz, hem günlük kullanıcılarına hem de iş için kullanacak olan kullanıcılara hitap ediyor. ThinkBook 14 Gen 2, sRGB renk uzayının yüzde 100’ünü destekliyor olması da kullanıcılar tarafında ayrı bir dikkat çekiyor.

ThinkBook 14 Gen 2 ile kullanıcılar isterse 11.nesil Intel Tiger Lake seçebiliyor veya AMD imzalı işlemcileri tercih edebiliyorlar. Ekran kartını da seçebilen kullanıcılar için seçenekler sunmasıyla kullanıcıların karşısına çıkıyor. Yine iki GPU seçeneği sunan Lenovo‘nun seçenekleri ise Intel Xe ya da NVIDIA MX 450 olacak.

RAM tarafında ise ThinkBook 14 Gen 2, 40 GB’ye kadar DDR4 RAM ile desteklenebiliyor olmasıyla fark yaratacağı düşünülüyor. 1 TB NVMe SSD ya da 2 TB HDD ile depolama seçenekleri sunulan taşınabilir bilgisayar, yatık ekranı ile de kullanılabiliyor. Bu modelde Thunderbolt 4.0 USB 3.2 Gen2 Type-C, USB 3.2 Type-A, RJ45 Ethernet, kulaklık ve 3,5 mm girişi ile 4’lü bir arada kart okuyucu bağlantı noktaları yer alıyor.

Yeni cihaz hızlı bağlantıyı desteklemesinin yanında iki seçenek ile geliyor. Bu kapsamda seçeceğiniz varyanta göre, Wi-Fi 6 ile destekleniyor. Diğer bir seçenek ise Wi-Fi 5.

Lenovo ThinkBook 14 Gen 2 Fiyatı

Intel tabanlı modelin başlangıç fiyatı 569 dolar iken, AMD tabanlı modelin başlangıç fiyatı ise 549 dolar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu