Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Microsoft, Ücretsiz Windows 10 Lisansı Dağıtıyor!

TeknoBH Google Haberler

Teknoloji devi Microsoft, öğrencilerin gelişimlerine katkı sağlamak adına Windows 10 lisansını ücretsiz olarak yayınlıyor. İşte Detaylar

Microsoft, Ücretsiz Windows 10 Lisansı Dağıtıyor!

Teknoloji devi Microsoft kurumsal şirketlere Windows 10 Home işletim sistemini 1299 TL’den satışa sunuyor. Ancak üniversite öğrencilerin gelişimlerine katkı sağlamak isteyen Microsoft, Windows 10 Education lisans anahtarlarını üniversitesi öğrencilerine Microsoft Azure platformu üzerinden ücretsiz olarak sunuyor. Microsoft Office programlarını da Office 365 üzerinden bulut sistemi ile kullanabilen öğrenciler Windows işletim sisteminde lisans sorununu düşünmeden eğitimlerine devam edebilecekler.

Ücretsiz Windows 10 lisans etkinleştirme nasıl yapabilirim?

Sizlere bahsettiğimiz ücretsiz Windows 10 Education lisansına sahip olmanız için yapmanız gereken işlemler şu şekilde:

Microsoft, Ücretsiz Windows 10 Lisansı Dağıtıyor!

  1. Bu ücretsiz lisanstan yararlanabilmeniz için “ .edu.tr” uzantılı bir e-mail adresinizin olması gerekiyor.
  2. Azure platformlarına kayıt olan öğrencilerin 12 aylık süreçte kullanabilecekleri Azure içerisinde 100 dolarlık bir hediye kazanabiliyor.
  3. Microsoft hesabınızı ” .edu.tr ” uzantılı e-mail ile oluşturun, öğrenci olduğunuza dair onay için gönderilen e-postayı açıp ilgili bağlantıya tıklayarak üyeliğinizi onaylayın.
  4. Açılan panelde “Öğrenci avantajlarına erişin” sekmesinin altında ki “Keşfet” butonuna tıklayın.
  5. Sol panelde bulunan “Yazılım” kategorisine giriş yapın
  6. Arama paneline “Windows 10 Education” yazın ve seçenekler arasında size uygun sürüme tıklayarak “Anahtarı Görüntüle” kısmına basmanız yeterli olacak.
  7. Bu işlemlerden sonra ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Windows 10 lisansınız bulunuyor. Windows arama panelinde “Ürün Anahtarını Değiştir” yazarak ilgili ayara giderek anahtarınızı girebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz adımları takip ederek ücretsiz olarak Windows 10 lisansına sahip olabilirsiniz. Ayrıca sahip olduğunuz bu lisans sayesinde Windows 10 güncelleme işlemlerini gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle de paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu