Güncel Haberler

Netflix Abone Sayısı 200 Milyonu Geçti

TeknoBH Google Haberler

Çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix ‘in aktif abone sayısı 200 milyonu geçerek bir ilke imza attı. İşte merak edilen tüm detaylar

Netflix Abone Sayısı 200 Milyonu Geçti

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünya zor bir yıl geçirdi diyebiliriz. Bu salgından en az zararla teknoloji sektörü oldu diyebiliriz. Teknoloji alanında faaliyet gösteren şirketler, bilgisayar, akıllı telefon, otomobil, televizyon gibi birçok alanda rekor seviyesinde bir büyüme gösterdi. Düzenli bir şekilde sokağa çıkma yasakları ile bütün vakitlerini evde geçiren tüketiciler, birçok vakitlerini oyun oynayarak, film veya dizi izleyerek vakitlerini geçiriyor. Tabi bu durumda en çok dijital platformlar kârlı çıktı.

Dijital servisler arasında en çok popüler olan ve geniş kitleye sahip olan Netflix‘te, bu sokağa çıkma yasakların da çok fazla abone kazandı. Netflix’in bu başarısı 2020’nin ilk yarısında olağanüstü bir büyüme kaydetmesi ardından geldi. Tabi bu durumu 2021’in ilk çeyreği için söylemek pek de mümkün değil.

Netflix 2020 Yılının Abone Sayısı Ne Kadar?

Netflix’in verilerine göre, şirket 2020 yılının son çeyreğinde ise 8.5 milyon yeni abone kazanarak 203,6 milyon abone sayısına ulaşmayı başardı. Son çeyrekle birlikte 2020 yılında toplamda 37 milyon yeni abone platforma katılmış oldu. Açıklanan veri sayılarına göre, şirket yeni bir rekor kırdı. Hissedarlar ile düzenlenen toplantıda, “Artık günlük operasyonların devamı için borçlanmalarına gerek olmadığını, artık büyük borçların alınmayacak” açıklamasında bulundu. Netflix’in yüksek bütçeli dizileri çekmek için her sene borçlanarak ilerliyordu ancak 2020 yılının sonu ile artık borçlanmadan büyüme gösterebilecek.

Netflix Abone Sayısı 200 Milyonu Geçti

Netflix‘in bu abone sayılarına ulaşmış olması rakiplerini bir hayli fazla hırslandırdı diyebiliriz. Geçtiğimiz aylarda Türkiye’de hizmet vermeye başlayan Amazon Prime Video ve Exxen‘in, Türkiye’de ki başarısı merak ediliyor.

Sizce Amazon Prime Video ve Exxen, Netflix’e rakip olabilecek mi? Sizler ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu