Güncel HaberlerSinema ve Dizi Haberleri

Netflix Türkiye Fiyatlarına Neden Zam Yaptı? İşte Cevaplar

TeknoBH Google Haberler

Dünyanın en geniş kitlesine sahip olan Netflix Türkiye fiyatlarına neden zam yaptığını açıkladı. Peki, abonelik ücretlerine neden zam yapıldı? İşte Detaylar

Netflix Türkiye Fiyatlarına Neden Zam Yaptı? İşte Cevaplar

Dünya genelinde 200 milyondan fazla aboneye sahip olan ve aynı zamanda çevrimiçi dizi ve film platformların önde gelen isimlerinden biri olan Netflix, 2020’nin Aralık ayında ABD’de ki fiyatlarına zam yapmıştı. Netflix abonelik ücretlerini 3 Mart itibariyle güncelleyen platform, aylık ücretlerine yaklaşık %30 ila %50 arasında zam yapmıştı. Yapılan bu zamlar sonrasında ki güncel fiyatlar kullanıcılar tarafından büyük bir tepki ile karşılandı.

Netflix Türkiye fiyatları artması sonrasında ilk resmi açıklama geldi

Webtekno’dan Şahin Kılınç’ın haberine göre, NetflixTürkiye’deki içerik kütüphanemizi zenginleştirmek ve hizmet kalitemizi daha da arttırmak için üyelik ücretlerini güncelliyoruz” aslında Türkiye’deki kullanıcılarına bariz bir şekilde kalite artış sözü vermiş oluyor. Açıklamanın devamında ise;

Netflix Türkiye Fiyatlarına Neden Zam Yaptı? İşte Cevaplar

“Bu değişiklikle birlikte, her yaşa ve zevke uygun yapımları üyelerimizin hayatına keyif katan bir eğlence deneyimiyle birlikte sunmaya devam edeceğiz. 4 Mart’tan itibaren hayata geçireceğimiz aylık ücretlerimizi şöyle şekillendirdik. Temel plan 26,99 TL, Standart Plan 40,99 TL, Özel Plan ise 54,99 TL. Her zaman olduğu gibi üyelerimiz kendileri için en uygun seçeneği sunduğumuz bu üç plan arasından tercih edebilecek.”

Netflix’in kalite artışına dair bir söz vermesi, aslında Türkiye’deki eleştirileri takip ettiğini gösteriyor. Ancak ülkemizde ki fiyat artışı sonrasında Twitter’da #NetflixTürkiye adında yeni hashtaglar açılarak trendler arasına girmeyi başardı.

Kaynak
webtekno

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu