Mobil Haberleri

Nokia C20 Özellikleri ve Fiyatı Gündemden Düşmüyor

TeknoBH Google Haberler

Nokia’nın yeni telefonu önümüde ki 8 Nisan da tanıtılması bekleniyor. Peki, Nokia C20 özellikleri ve fiyatı nedir? İşte Detaylar

Nokia C20 Özellikleri ve Fiyatı Gündemden Düşmüyor

Söz konusu yeni cihaz Bluetooth SIG’de paylaşılan bir detay ile telefonun farklı coğrafyalarda farklı model kodu ile satışa sunulacağı iddia ediliyor. Bu model kodları; TA-1352, TA-1356, TA-1339 ve TA-1348. Bir diğer iddialara göre cihaz Unisoc chipset’ini kullanacağı iddia ediliyor ancak bu konu ile ilgili resmi olarak bir bilgi paylaşılmamış.

Daha önce ki sızıntılara göre, Nokia C20′nin 1 GB RAM’e ve 16 GB dahili depolama alanına sahip olacağı, fiyatının da 90 Euro civarında olacağı belirtilmişti. Bu fiyatı TL olarak hesapladığımız zaman 870 TL civarında bir fiyat yapıyor. Yani ekonomik bir telefon arayanlar için tam ideal bir model diyebiliriz.

8 Nisan’da tanıtılacak olan Nokia C20 özellikleri ile neler sunuyor?

Nokia C20 Özellikleri ve Fiyatı Gündemden Düşmüyor

HDM Global firması bu sene içerisinde yalnızca 1 model duyurmuştu. Ancak göründüğü üzere firma 8 Nisan tarihinden itibaren yeni modellerini de duyuracak gibi görünüyor. Akıllı telefon sektöründe ki beklentiler, Nokia G10, X10 ve X20 gibi telefonların piyasaya tanıtılması yönünde. Söz konusu modeller de G serisi telefonlar ‘giriş seviyesi‘ olarak tanımlanırken, X serisi telefonlar ise ‘orta seviye‘ olarak tanımlanıyor.

X10 ve X20 modellerin de 5G olması muhtemel diyebiliriz. Zira her iki telefonun da Snapdragon 480 yonga setini kullanacağı söyleniyor. Diğer yandan ise X20’nin de Snapdragon 690 yonga seti ile geleceği söyleniyor. Bu özelliklere sahip olan telefonda yaklaşık olarak 300 – 350 Euro civarında olacaktır.

Ayrıca Nokia 6.4 ve 7.4 serisinde şuan için bir sessizlik var. Acaba firma 8 Nisan tarihinde ki etkinlik içerisinde bu modelleri de mi tanıtacak?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu