Mobil Haberleri

Realme 8 Pro Hakkında İlk Detaylar Ortaya Çıktı

TeknoBH Google Haberler

Oppo’nun alt markası olan Realme yeni modeli ile tüketici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Söz konusu Realme 8 Pro modeli hakkında ki ilk detaylar ortaya çıktı.

Realme 8 Pro Hakkında İlk Detaylar Ortaya Çıktı

Realme her bütçeye uygun akıllı telefon üretimlerine devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde birçok konuya dahil olan yeni seri hakkında ki ilk detaylarda ortaya çıktı. Söz konusu yeni serinin fiyat/performans odaklı olacağı düşünülüyor. Bunun sebebi ise yeni serinin 4G destekleyecek olması. Çünkü artık 5G modellerin uçuk fiyatlara sahip olduğunu biliyoruz. Realme ise yeni serisini 4G bağlantı desteği ile üretecek ve bu sayede serinin fiyatı da uygun olacak.

Realme, geçtiğimiz günlerde düzenlediği Kamera İnovasyon etkinliğinde yakında piyasaya sunacağı Realme 8 serisinde kullanılacak olan ilk 108 MP kamerasını tanıttı. Daha keskin fotoğraf kalitesi, dünyanın ilk “tilt-shift” ve “Starry” zaman atlamalı video ve yeni portre filtreleriyle realme 8 serisi trendleri belirleyerek fotoğrafçılık alanında öncü olacak. Yeni seride kameraya odaklanacak olan Realme, ilgiyi üzerine çekmeyi başardı.

Realme 8 Pro kullanıcılarına neler sunacak?

Ayrıca söz konusu model FCC’de kendisini gösterdi. FCC‘de ortaya çıkan bilgilere göre Realme 8 Pro modeli 4.500 mAh pil kapasitesine sahip olacak. Bu kapasite ise orta-üst seviye bir telefon için yeterli mi emin değiliz. Ancak bu bataryanın yanı sıra 65W hızlı şarj desteğinin de olacağını belirtelim. Bu özellik sayesinde tam şarjın ortalama 30-35 dakika içerisinde tamamlanacağı tahmin ediliyor.

Realme 8 Pro Hakkında İlk Detaylar Ortaya Çıktı

Aynı zamanda söz konusu yeni cihazın Android 11 tabanlı Realme UI 2.0 arayüzü ile kutudan çıkacağı da kesinleşti. Cihazın 4G olarak piyasaya süreceği de belli oldu. Fakat bazı kaynaklara göre cihazın 5G versiyonun da geleceğini iddia ediyor.

Realme 8 ve 8 Pro modellerinin ne zaman piyasaya sürüleceği ise belli değil. Ancak çok kısa bir süre önce tanıtılan Realme GT modelinin lansmanın da yeni serinin kamera odaklı olacağı da belirtildi. Yeni model de ISOCELL HM2 sensörünün de kullanılacağı da biliniyordu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu