Mobil Haberleri

Redmi K40 Serisinin İlk Detayları Ortaya Çıktı

TeknoBH Google Haberler

Redmi K40 serisi bu ayın sonunda tanıtılacak. Tanıtımına az bir süre kala serinin birçok detayı ortaya çıktı. Seri toplam da 3 modelden oluşacak. İşte Detaylar

Redmi K40 Serisinin İlk Detayları Ortaya Çıktı

Xiaomi’nin alt markası olan Redmi, arka arkaya modeller piyasaya sürmeye devam ediyor. Bildiğiniz üzere Xiaomi modellerini piyasaya yüksek fiyat ile sunuyor. Ancak Redmi modelleri ise, çok daha uygun fiyat ile piyasaya sunuluyor. Redmi’nin sunduğu modeller neredeyse amiral gemisi modellerinde kullanılan işlemci ile aynı olurken aynı zamanda daha uygun malzemeler kullanarak  da maliyeti düşürmeyi hedefliyor. Böylece marka kullanıcılarına daha uygun fiyata yüksek performans sunmayı hedefliyor. Güncel döviz kurlarının artışı sebebiyle, ülkemizde uygun fiyatlı cihazlara ilgi bir hayli artmış durumda. Bu sebeple ülkemizde piyasaya sürülecek olan Redmi’nin yeni serisinin ülkemizde de satışa sunulduğu zaman bir hayli fazla ilgi görecek.

Redmi K40 serisi uygun fiyatıyla çok beğenilecek

Redmi K40 serisi hakkında ki ilk detaylar ortaya çıktı. Çin’in en popüler sosyal medya platformu Weibo‘da DigitalChatStation kaynağı bir paylaşım da bulundu. Sızıntılara göre Redmi’nin yeni serisinde 3 model bulunacak. Bu modeller; Redmi K40, K40S ve K40 Pro modelleri olacak. Redmi tarafından henüz resmi bir açıklama gelmedi ancak sızdırılan bilgilere göre modellerin özellikleri ve hatta fiyatı bile belli olmuş durumda.

Redmi K40 Serisinin İlk Detayları Ortaya Çıktı

Redmi, geçtiğimiz ay tanıtımını gerçekleştirdiği yeni serisinin Snapdragon 888 yonga setini kullanacağını resmi olarak duyurdu. Söz konusu işlemcinin, yalnızca K40 Pro modelinde kullanılması bekleniyor. Hatta K40 modeli ile ilgili birkaç sızıntı daha bulunuyor. İddialara göre yeni modelde 33W şarj desteği bulunacak. Bununla birlikte 4.000 mAh batarya kapasitesine sahip olması bekleniyor. Kamera detaylarını incelediğimiz zaman arka tarafın 108 MP çözünürlüğünde olacağı söyleniyor.

Redmi K40 pro fiyatı

Paylaşılan bilgilere göre, Redmi K40 Pro fiyatı 450 – 500 dolar civarında satışa sunulacak. Telefonun, küresel pazara açılıp açılmayacağı henüz bilinmiyor. Ancak ülkemizde satışa sunulduğu taktirde uygun fiyata satışa sunulacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu