Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Resimden Font Bulma İşlemleri Nasıl Yapılır?

TeknoBH Google Haberler

Resimden font bulma işlemlerinin nasıl yapılacağını adım adım sizlere paylaşacağız. Peki, resimden font bulma işlemleri nasıl yapabiliriz? İşte Detaylar

Resimden Font Bulma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bir fotoğrafın içerisinde yer alan bir yazı fontunu bulmak aslında çok kolay bir işlem, konu ile ilgili olarak bu işlemleri kolay bir şekilde yapan çevrimiçi araçlar mevcut. Bizlerde size kolaylık olması için bu işlemi en iyi yapan web siteyi anlatacağız.

Font bulma sitesi olarak hangisini kullanmalıyız?

Bu yazımızda sizlere FontSquireel isimli bir web sitesinin resimden font bulma hizmetini kullanacağız. Peki bu işlemleri nasıl yapabiliriz?

  • FontSquireel isimli websitesinin “Font Identifier/Matcherator” ismini vermiş olduğu hizmetine giriş yapalım
  • Hemen arkasından sayfada ki mor renkli “Upload Image” isimli butona tıklayalım.

Resimden Font Bulma İşlemleri Nasıl Yapılır?

  • İşlem yapmak istediğiniz fotoğrafı yükledikten sonra ilk olarak sistem resminizi analiz ediyor ve içerisinde yer alan harfleri otomatik olarak tespit ediyor.
  • Bizler bu işlem için Netflix yazısı yazan bir görseli tercih ediyoruz ve sistemin odaklanmasını istediğimiz kısmı çiziyoruz.

Resimden Font Bulma İşlemleri Nasıl Yapılır?

  • İstediğimiz alanı çizdikten sonra sol en alt köşede mor renk seçeneği ile görünen “Matcherate It!” butonuna tıklıyor işlemleri başlatıyoruz.

Yapılması gereken işlemler aslında bu kadar, yapılan işlemlerin sonuçları bir sonra ki aşamada “Fonts that match your image” isimli bir alanda görüntülenecekler. Bu işlemlerin sonrasında bazı fontlar ücretli bir şekilde satıldığı da sistem üzerinde görüntüleniyor. Hatta resimde kullanılan fontların bazıları ücretli bazıları ise ücretsiz bir şekilde sunuluyor. Ayrıca site üzerinde ücretsiz olarak sunulan fontların indirme imkanı da sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu