Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Signal Kripto Paraya Geçiş Yaptı!

TeknoBH Google Haberler

WhatsApp’ın dişli rakibi ve en güvenilir mesajlaşma uygulaması olarak tanıtılan Signal, kripto para ile bağış toplamaya başladı. İşte Detaylar

Signal Kripto Paraya Geçiş Yaptı!

WhatsApp’ın en dişli rakibi olan ve en güvenilir mesajlaşma uygulaması olarak bilinen Signal, şimdi de kripto para biriminde bağış kabul etmeye başladığını açıkladı.

Signal’de kripto paraya evet dedi!

Söz konusu platform atmış olduğu tweet’te, ” Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak, desteğinize güveniyoruz. Signal’in kripto para birimi bağışlarını kabul etmesini merakla bekliyorsanız, artık cömertliğinizi gösterebilirsiniz.” ifadelerini kullandı. Uygulamaya yapılan tüm kripto para bağışları, hayır kurumları, üniversiteler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için bağış platformu olan The Giving Block aracılığı ile işlenecek. Ayrıca kullanıcılar, diğer para birimlerinin yanı sıra BTC, ETH ve LTC ile de bağış yapabilecek.

Platform tarafından paylaşılan bilgilere göre, Amerikan Birleşik Devletleri’nde ki kullanıcılar kripto para bağışları için vergi indirimi almak istiyorsa, vergi makbuzu için bir e-posta adresi sağlama seçeneğine sahip olacak. Ayrıca kullanıcılar isimsiz olarak bağış yapmayı da seçebilecek.

Signal Kripto Paraya Geçiş Yaptı!

Kripto para birimlerinin yaygınlaşması ile Tesla da çok yakın bir zamanda araba satışlarını bitcoin ile yapabileceğini açıklamıştı. Bu para birimlerinin dünya genelinde çok yaygın bir şekilde kullanıma açılmasını bekliyoruz. Hatta kısa bir süre önce Türkiye’de kripto paralar için bir çalışma yapılacağı açıklanmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu