Güncel Haberler

Spotify Yeni Özellik Geliştiriyor

Çevrimiçi müzik dinleme platformu Spotify yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

TeknoBH Google Haberler

spotify-yeni-ozellik-gelistiriyor

Dünya genelinde geniş kitleye sahip olan Spotify, yeni özellik geliştiriyor. Platformun yeni geliştirdiği özelliğin detayları nedir?

Tersine mühendislik çalışmaları yapan yazılımcılar, genellikle uygulamaların ileride getirmeyi hedeflediği özellikleri ortaya çıkarabiliyorlar. Bu durumda uygulamalar kullanıcıların hizmetine sunulmadan ne gibi değişiklikler yapılacağından haber alabiliyorsunuz. Şimdi de Spotify tarafından bazı yeni özellikler, tersine mühendislik yapan yazılımcılar tarafından ortaya çıkartıldı.

Spotify kullanıcıları bilir, normal şartlarda sadece kütüphane üzerinden açtığınız müzikleri dinlemenize izin veriliyor. Bunun dışında akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden herhangi bir müzik dosyasını açıp dinleyemiyorsunuz. Spotify’ın bu durumu Android kullanıcıları için oldukça üzücü bir durumdu. Muhtemelen kullanıcıların şikayetleri bir şekilde Spotify’a ulaştı ki bu durum ile ilgili bir gelişme var.

Spotify Yeni Özellik Sayesinde Çok Konuşulacak

spotify-yeni-ozellik-gelistiriyor-1

Jane Manchun Wong tersine mühendislik alanında çalışan yazılımcılardan biri. Uygulama ile ilgili yaptığı çalışmalar sonucunda, yerel olarak depolanan ses dosyalarının bir bağlantıya sahip olduğunu düşündü ve bu bağlantılar sayesinde cihazlarda yer alan müzikler uygulama içerisinde çalınabilir hale getirildi.

Spotify tarafından geliştirilen yeni senkronizasyon özelliği ile birlikte şuan için yalnızca masaüstü cihazlarla bağlantı kurulabiliyor. Tabi platformun ilk öncelikli amacı Android akıllı telefonlarda bu özelliği kullanabilmek. Uygulamayı kullanan kişilerin büyük bir kısmı Android merkezli akıllı telefonları kullanıyorlar. Bu durum şirketin sadece Android merkezli akıllı telefonlara ağırlık vermesi gerektiğini gösteriyor diyebiliriz.

Spotify yeni bir özellik kazanacak ve bu özellik sayesinde hiçbir bağlantı ihtiyacı da duyulmayacak. Masaüstü kullanıcıları bugünlerde de erişim sağlayabilir. Hatta özelliği bile kullanabilirler. Ancak Android mobil kullanıcıları bir süre daha beklemesi gerekiyor. Android kullanıcıları için herhangi bir tarih bilgisi paylaşılmadı ancak masaüstü kullanıcıları için yayınlanan bu özellik kısa bir süre sonra da telefonlara geleceğini düşünüyoruz.

Ayrıca Spotify geçtiğimiz günlerde Premium ücretsiz kampanyasını duyurmuştu. Dilerseniz ayrıntıları buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Spotify ne gibi yeni özellikler üzerinde çalışmalı? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu