Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Turkcell Lifebox Nedir ve Nasıl Kullanılır?

TeknoBH Google Haberler

Turkcell Lifebox nedir ve nasıl kullanılır sorusuna bu yazımızda açıklık getireceğiz. Kafanızda ki tüm sorular bu yazımızda son bulacak. İşte Detaylar

Turkcell Lifebox Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Lifebox, Turkcell tarafında 2014 yılında kurulan bir depolama sistemidir. Lifebox nedir? Sorusuna da şöyle diyebiliriz ki, bu bulut depolama sistemi dosyalarınızı, video ve fotoğraflarınızı telefonunuzdan silmeden saklayabilmenizi ve yedekleyebilmenizi sağlamaktadır.

 Turkcell Lifebox hizmeti sayesinde bütün verileriniz otomatik olarak yedeklenmektedir. Bu sayede de telefonunuza herhangi bir şey olması durumunda verileriniz korunabilmektedir. Sizlere bu yazımızda Turkcell Lifebox nedir ve nasıl kullanılır? Ne işe yarar? sorularına cevap vereceğiz.

Turkcell Lifebox Nedir?

Turkcell Lifebox depolama sistemi, telefonunuzda yer alan fotoğraflarınızı, videolarınızı ve belgelerinizi direkt olarak depolar ve yedekler.

Cihaz değişikliği yaptığınızda ya da telefonunuza herhangi bir şey olduğunda rehberinizi ve diğer tüm verilerinizi yedeklediğinden dolayı hepsini geri yüklemeniz mümkündür. Turkcell Lifebox depolama hizmeti sayesinde hiçbir veriniz kaybolmaz.

Turkcell Lifebox’ı Nasıl Kullanırız?

Turkcell Lifebox Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Turkcell Lifebox depolama sistemini kullanarak fotoğraf, video ve belgelerinizi depolayıp saklamak istiyor iseniz öncelikle bu depolama sistemine kayıt olmanız gerekmektedir. Lifebox uygulamanızı cihazınıza yükleyerek bu depolama sistemini kullanmaya başlayabilirsiniz. Google Play ve iOS uygulama mağazalarından uygulamayı kolaylıkla indirdikten sonra sisteme kayıt olup giriş yapabilirsiniz.

Lifebox depolama sistemine kayıt olduğunuz takdirde sizlere direkt ücretsiz olarak 5 GB veri saklama hakkı tanınacaktır. Bu hakkı süre sınırı olmadan kullanma imkanına sahip olacaksınız. 5 GB üzeri kullanımlarınız için sizlerden ayrıca ücret talep edilecektir.

Turkcell Lifebox Depolama Sistemine Bilgisayardan Da Giriş Yapılabilir Mi?

Evet, telefon ve tabletlerden giriş yapılabildiği gibi bilgisayardan da bu depolama sistemine giriş yapabilmeniz mümkündür. Fakat burada dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta vardır. Bu da, kayıt yaptığınız sırada girmiş olduğunuz e-posta, telefon numaranız ve şifrenizin doğru olması gerekmektedir.

Lifebox depolama sistemine bilgisayardan giriş yapabilmeniz için mylifebox.com internet sitesinde giriş yapmanız yeterli olacaktır. Burada girişinizi sağlayarak bilgisayarınızda da yedeklenen bütün verilerinizi görebilirsiniz. Lifebox depolama sistemini yalnızca Turkcell müşterileri değil, Türk Telekom ve Vodefone müşterileri de kullanabilmektedir.

Turkcell Lifebox Ne İşe Yarar?

1.Lifebox depolama sistemi sayesinde telefonlarınızın yedeklenen verilerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

2.Kayıt esnasında kullandığınız kullanıcı adınız ve şifreniz ile internet ortamında giriş yaparak, istediğiniz veriyi yedekleyebilir ve yedeklediğiniz dosyalara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

3.Kendi cep telefonunuzdan bir başka cep telefonuna veri paylaşımı yapabilmeniz mümkündür.

4.Cihazınızın başına herhangi bir şey geldiği takdirde verileriniz Lifebox tarafından yedeklendiği için, verilerinize hiçbir şey olmaz ve onlara kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

Turkcell Lifebox Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

Eğer ki Turkcell uygulaması üzerinden paket alımını gerçekleştirdiyseniz yine Turkcell uygulaması üzerinden iptalinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Eğer ki iOS ya da Google Play uygulama mağazalarından paket satın alımı gerçekleştirdiyseniz yine bu uygulamalar üzerinden paketlerinin iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell Lifebox Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Paket iptalini sağladıktan sonra Lifebox depolama sistemine herhangi bir yükleme yapmanız mümkün değildir. Sisteme yedeklediğiniz verileri 90 gün boyunca görmeniz mümkündür. 90 gün sonunda yedeklediğini tüm veriler sistemden silinir.

Turkcell Lifebox İçin Ne Kadar Ücret Ödeyeceğim?

Yazının başında da bahsettiğimiz gibi, üye olduğunuz takdirde sistem sizlere direkt olarak ücretsiz 5 GB depolama alanı vermektedir. Ancak 5 GB üzerindeki depolama alanları ücretlidir. Lifebox depolama sistemi,

  • 10 GB depolama alanı için aylık 4,99 TL,
  • 25 GB depolama alanı için aylık 5,49 TL,
  • 50 GB depolama alanı için aylık 5,99 TL,
  • 100 GB depolama alanı için aylık 9,99 TL,
  • 500 GB depolama alanı için aylık 15,99 TL,
  • 2,5 TB depolama alanı için aylık 59,99 TL talep etmektedir.

Bu yazımızda Turkcell Lifebox nedir ve nasıl kullanılır adlı konuyu değindik. Sizler bu konu ile ilgili olarak neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu