Oyun Haberleri

Valorant Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

TeknoBH Google Haberler

Valorant sistem gereksinimleri nelerdir, Valorant için minimum sistem gereksinimleri veya önerilen sistem gereksinimleri nelerdir? Valorant kaç gb? Tüm Detaylarıyla birlikte yazımızda

Valorant Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Riot Games‘in 2019 yılının Ekim ayında “Project A” ismiyle tanıtmış olduğu VALORANT, 2 Haziran 2020 tarihinde beta sürecini geride bırakmış ve çıkışını yapmıştı. Beta sürecinde yoğun bir ilgi ile karşılaşan oyun, çıkış yaptıktan sonra da hiç beklenmediği kadar yoğun bir ilgi ile karşılanmıştı. Tabi bu süre zarfında en çok dikkat çeken noktalardan biri de Valorant’ın sistem gereksinimlerinin oldukça düşük olmasıydı.

Türk oyuncuları tarafından Valorant oyununun neden bu kadar çok tercih edilmesi fazlasıyla merak konusu olmuştu. Bu tercih edilmelerinin en başlı sebeplerinden birisi de, söz konusu oyunların beklenenden çok daha düşük sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyuyor olması. Tabi sadece bununla kalmıyor, bu duruma ek olarak da Türk sunucularının olması diyebiliriz. Yani bizlere çok daha düşük ping değeri ile yüksek bağlantı kalitesi ve kesintisiz bir oyun keyfi sunuluyor. Peki, bu oyun için o kadar düşük sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyuyor diye bahsediyoruz ama gerçekten hangi sistemlere ihtiyaç duyuyor? Hemen sizlerle paylaşalım.

Valorant sistem gereksinimleri:

1.Valorant sistem gereksinimleri minimum:

  • İşlemci: Intel Core 2 Duo E8400
  • Ekran Kartı: Intel HD 4000
  • RAM: 4 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 7 x64
  • Depolama: 10 GB

Valorant Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

2.Valorant sistem gereksinimleri önerilen:

  • İşlemci: Intel i3-4150
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GT730
  • RAM: 4 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 10 x64
  • Depolama: 10 GB

Riot Games tarafından Valorant oyununun ihtiyaç duyduğu sistem gereksinimleri bu şekilde ancak söz konusu bilgilerin içerisinde depolama alanı ile ilgili bir paylaşım bulunmuyor. Peki, oyuncular bu konu ile ilgili ne düşünüyor?

Valorant kaç gb?

Riot Games‘in kendi başlatıcısı olan Riot Client ile birlikte kapladığı depolama kapasitesi 9 GB civarında. Bundan dolayı sizler bilgisayarınızda minimum 10 GB yer bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Valorant oynanış videosu:

Valorant kaç gb olduğu ile ilgili olarak oyuncuların tecrübelerini sizlerle paylaştık. Peki, sizler söz konusu oyun ile ilgili olarak ne düşünüyorsunuz? Düşünceleriniz aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu