Güncel Haberler

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesinde Geri Adım Attı

TeknoBH Google Haberler

WhatsApp, kullanıcılarının ve Türkiye’nin baskıları sonucunda Gizlilik Sözleşmesinde geri adım attığını duyurdu. Geçici bir süreliğine de olsa vazgeçti. İşte Detaylar

WhatsApp Türkiye'de Yasaklanıyor mu? İşte Detaylar

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘ın Türkiye’de ve bazı ülkelerde kullanıcı verilerini toplayıp Facebook ve bağlı kuruluşlarıyla paylaşma konusunda önemli bir gelişme yaşandı. Son günlerin en çok tartışma konusu olan WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesi, şirketin açıklamasına göre geçici bir süreliğine durduruldu.

WhatsApp tepkilere cevapsız kalmadı. Gizlilik sözleşmesinde geri adım attı

Bugüne kadar her yaptığı açıklamada geri adım atmayacağını duyuran Facebook, sonunda bu kararından vazgeçti ve 8 Şubat’a kadar verdiği süreyi 15 Mayıs’a kadar uzattığını duyurdu. Kısa bir süre önceye kadar bu konuda asla ve asla geri adım atmayacağını duyuran WhatsApp, Türkiye ve Hindistan’dan gelen yoğun tepkiler üzerine bu kararı ileri bir tarihe ertelemeye karar verdi.

Dünya çapında birçok ülkede bu tarz dayatmaya giden şirket bu zorunluluğu Avrupa Birliği ülkelerinde yürürlüğe koymamıştı. Türkiye’den ve Hindistan’dan gelen yoğun tepkiler sonrasında, kullanıcıların Bip, Telegram ve Signal gibi alternatif uygulamalara geçiş yapması sonrasında Facebook tarafında büyük bir paniğe yol açmış olmalı ki 15 Mayıs tarihine kadar ertelediğini duyurdu.

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesinde Geri Adım Attı

Bundan sonra ki süreçte neler olacağı tam bilinmiyor. Ancak WhatsApp yeni gizlilik sözleşmesi kararında dayatmaya giderse, KVKK ve Rekabet Kurulu tarafından BTK‘ya WhatsApp’ın Türkiye’de engellenmesi konusunda görüş bildirebilir.

WhatsApp’ın bu ani kararı ile ilgili olarak sizler ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu