Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

WhatsApp Web Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

TeknoBH Google Haberler

WhatsApp yeni özelliği, WhatsApp Web görüntülü konuşma özelliği nasıl kullanılır? WhatsApp web nasıl kullanılır? Tüm Detaylar

WhatsApp Web Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Geçtiğimiz aylarda Whatsapp, gizlilik politikasını değiştirme kararı sonrasında büyük tepkilere sebep olmuştu. Bu gizlilik politika içerisinde WhatsApp kullanıcıların verilerini Facebook ve bağlı kuruluşlar ile paylaşılması içerdiği için birçok kurum ve kullanıcılar bu durumu kabul etmedi. Bu tepkiler sonrasında KVKK ve Rekabet Kurulu soruşturma başlatmıştı. Hatta rakip uygulaması Telegram ve Signal’de kısa sürede yeni kullanıcı sayılarında patlama yaşanmıştı. Bu olaylardan hemen sonra WhatsApp, politikasını uygulamak için erteleme kararı almıştı.

WhatsApp bu kadar kısa bir süre içerisinde çok fazla kullanıcı kaybettiği için yeni özellikleriyle birlikte tekrardan kaybettiği kullanıcılarını kazanmaya çalışıyor. Bu doğrultuda WhatsApp, yeni özelliği olan görüntülü görüşmeyi kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.

WhatsApp web görüntülü konuşma özelliği geliyor

Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre, salgın sürecinde kişilerin sesli ve görüntülü görüşme yapma ihtiyaçları her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu sebeple uygulama içerisinde yeni özelliklerin gelmesi kaçınılmaz olduğunu ifade etti.

WhatsApp Web Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Söz konusu özellik için ister masaüstü bilgisayar kullanın isterse dizüstü bilgisayar kullanın bu özelliği her durumda kullanabileceksiniz. Ancak günümüzde belirli bir kesim hala WhatsApp Web uygulamasını yaygın bir şekilde kullanamıyor. Bu sebeple bizlerde size kısa bir şekilde WhatsApp Web’in nasıl kullanılacağını anlatmak istiyoruz.

WhatsApp Web nasıl kullanılır?

Şimdi, WhatsApp Web kullanmanız için akıllı telefonunuz da ki WhatsApp uygulamasına giriş yapın ve sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesine tıklayın. Daha sonrasında “WhatsApp Web” seçeneğini seçin.

WhatsApp Web Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınızdan daha sonra Google aramalar kısmına WhatsApp Web yazın ve ilk sırada ki siteye giriş yapın. Ekranda QR kod tarama ekranı gelecek bu alanı telefonunuz da açtığınız WhatsApp Web seçeneğinde kameranız aktif olacak. Kameranızı QR kod’a doğru gösterdiniz zaman otomatik olarak uygulama Web’de açılacak. Bu işlemlerden sonra artık WhatsApp Web’i bilgisayarınızda kullanabileceksiniz. Biraz önce sizlere aktardığımız üzere yakında gelecek olan WhatsApp Web görüntülü görüşme özelliğini de ilerleyen zamanlarda kullanabileceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu