Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

WhatsApp Web Nedir ve Nasıl Kullanılır?

TeknoBH Google Haberler

Geniş kullanıcı kitlesine sahip olan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın uygulaması WhatsApp Web nedir? WhatsApp Web nasıl kullanılır? WhatsApp web giriş nasıl yapılır? Hepsini detaylı anlatacağız.

WhatsApp Web Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Dünya genelinde geniş kullanıcı kitlesine sahip olan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın Türkiye’de 2021 yılı içerisinde yaklaşık kullanıcı sayısı 40 milyon civarına ulaştı. Hatta WhatsApp’ın gizlilik politikası sebebiyle bu sayılarda bir düşüşün olduğunu bile söyleyebiliriz.

WhatsApp Web uygulaması 2015 yılından bu yana kullanıcıların aktif olarak kullandığı bir web hizmet diyebiliriz. WhatsApp kullanıcıların mesajlarını bilgisayardan yönetmesini sağlayan bu hizmetin nasıl kullanılacağını bilmeyen kullanıcılar hala mevcut. Peki, WhatsApp Web nedir? WhatsApp Web nasıl kullanılır? WhatsApp Web giriş nasıl yapılır? sorularını tüm detaylarıyla sizler için cevapladık.

1. WhatsApp Web Nedir?

WhatsApp Web adından da anlaşılacağı üzere WhatsApp’ın uygulaması ve bilgisayar üzerinden anlık olarak çok daha hızlı bir şekilde mesajlaşabileceğiniz bir sistem diye tanıtabiliriz. Mesaj göndermek veya gelen mesajları görmek için telefonunuzun ekranını açmanıza gerek kalmadan, bilgisayar üzerinden bu işlemleri yapabiliyorsunuz. Bu işlem sayesinde telefonunuzun pil süresinde ciddi anlamda bir avantaj sağlıyorsunuz. Peki, WhatsApp Web nasıl kullanılır?

2. WhatsApp Web giriş nasıl yapılır?

WhatsApp Web uygulamasını kullanabilmeniz için karşınızda iki seçenek çıkıyor. Bu seçeneklerden ilki, herhangi bir internet tarayıcısı üzerinden bu serviste oturum açıp WhatsApp’ı kullanmaya başlayabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise masaüstü uygulamasını indirip tarayıcıya bağlı olmadan bağımsız bir şekilde WhatsApp’ı kullanabilirsiniz. Tabi ki burada ki tercih sizin. İsterseniz tarayıcı üzerinden giriş yapabilirsiniz isterseniz de uygulamayı indirip kullanabilirsiniz. Şimdi WhatsApp Web‘den nasıl giriş yapılacağını sizlere aktaracağız.

Öncelikle WhatsApp Web’in masaüstü uygulaması Windows ve Mac ile uyumlu olduğunu belirtelim. Bu uygulamayı kullanabilmeniz için bilgisayarınızda Windows 8 veya daha üstü bir işletim sisteminin yüklü olması gerekiyor. Bu bilgiler de herhangi bir problem yok ise WhatsApp Web‘e giriş yapın veya web.whatsapp.com yazarak ilgili sayfadan giriş yapın.

WhatsApp Web Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Daha sonra sayfa açıldıktan sonra telefonunuzdan WhatsApp’a giriş yapın ve Ayarlar menüsüne giriş yapın. Daha sonra aşağıda ki adımları izleyin:

  1. WhatssApp Web’e giriş yapın
  2. Telefonunuzdan WhatsApp’ı açın
  3. WhatsApp’tan Ayarlar’a giriş yapın
  4. Telefonunuzun Ayarlar bölümünden WhatsApp Web seçeneğine tıklayın.
  5. Açılan ekranda kameradan WhatsApp Web’in barkodunu taratın

Bu işlemleri yaptıktan sonra WhatsApp Web’den artık hizmeti kullanabilirsiniz. Peki, WhatsApp Web masaüstü uygulaması nasıl kullanılır?

3.WhatsApp Web masaüstü nasıl kullanılır?

WhatsApp Web’i kullanabilmeniz için iki farklı seçenek karşımıza çıkıyor. Bunlardan ilki olan Web üzerinden kullanabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise WhatsApp Web masaüstü uygulamasını indirip bu uygulama üzerinden kullanabilirsiniz. Şimdi de WhatsApp Web masüstü uygulamasını nasıl kuracağınızı anlatacağız. Öncelikle WhatsApp web masaüstü uygulamasını buradan indirin.

WhatsApp Web Nedir ve Nasıl Kullanılır?

WhatsApp Web masaüstü uygulamasını indirdikten sonra yapmanız gereken tek şey normal bir program kurar gibi “İleri” diyip kurulumu bitirmeniz. Kurulumlar bittikten sonra masaüstünüze WhatsApp Web adında bir kısayol gelecek. Bu kısayolu açtıktan sonra karşınıza barkod okutma kısmı gelecek. Biraz önce yaptığımız gibi WhatsApp Web ayarlarından bu barkodu okutmanız yeterli olacak. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra WhatsApp’ı Web üzerinden kullanabilirsiniz.

Konuyla ilgili herhangi bir problem yaşarsanız aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu