Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

WhatsApp Yeni Özelliklerini Android’e Sunuyor!

TeknoBH Google Haberler

Facebook’un bünyesi altında devam eden WhatsApp, yeni özellikler üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Peki, WhatsApp yeni özellikleri nelerdir? İşte Detaylar

WhatsApp ve Instagram'da Erişim Sorunu Yaşanıyor

WhatsApp yeni özellikleri ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Mayıs ayında yeni gizlilik politikasını sunmadan önce yeni özellikleri ile kullanıcıları platformunda tutmaya devam etmek isteyen WhatsApp, şimdi de yeni uygulamalarını Android işletim sistemi kullanan cihazlarda kullanıma sunmak için çalışmalara başladı.

WhatsApp yeni özellikleri ile neler sunacak?

WhatsApp’ta bildiğiniz üzere sohbet geçmişlerini yedekleyebiliyorsunuz. Ancak bu yedekler iPhone’da alındıysa iPhone’a, Android’de alındıysa Android işletim sistemine sahip cihazlara aktarabiliyorsunuz. Platformlar arasında yedek transferi mümkün değildi. Ancak bu konuyla ilgili olarak Telegram kısa bir süre önce WhatsApp sohbet geçmişlerini Telegram’a aktarabilmek için çalışmalara başlamıştı. Şimdi de bu konuda WhatsApp’tan bir adım gelecek.

WhatsApp, Android’deki Beta uygulamasında şimdilerde yedek transferi özelliğini geliştirmeye çalışıyor. Bu özellik sayesinde iPhone’dan Android’e veya Android’den iPhone’a yedekleri aktarmak mümkün olacak. Şimdilik beta aşamasında olan bu özelliğin önümüzde ki aylarda hem Android için hem de iOS cihazlara gelmesi bekleniyor. Bu özellik yayınlandığı taktirde WhatsApp’ı güncellemeniz gerekecek. Bu güncelleme sonrasında iki cihaz arasında yedek alıp aktarma işlemlerini yapabileceksiniz.

WhatsApp Yeni Özelliklerini Android'e Sunuyor!

WhatsApp’ın sohbet geçmiş yedekleri aktarılıp aktarılmayacağı ise şuan için bilinmiyor. Muhtemelen farklı bir yedekleme biçimi kullanılacağı için eski yedekler aktarılmayacaktır. Ayrıca gizlilik konusunda kullanıcıları endişelendirmeye devam eden WhatsApp, birçok kez mesajları okumadıkları uçtan uca şifrelediklerini ve bu şifrelenen mesajları kendilerinin dahi görmediklerini açıklamıştı. Bu politika değişikliği sonrasında Facebook ve bağlı kuruluşlarıyla paylaşılacak. Ancak paylaşılan bu verilerin neler olacağı ise net bir şekilde açıklanmadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu