Güncel Haberler

WhatsApp’a Gelecek Olan Yeni Özellikler Belli Oldu

TeknoBH Google Haberler

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp,bugün 2 milyardan daha fazla kullanıcıya sahip olup hizmet veriyor. WhatsApp’a gelecek olan yeni özellikler belli oldu.

WhatsApp-icin-alarm-verildi

WhatsApp, yaptığı açıklama ile önümüzde ki günlerde yeni özellikler geleceğini açıkladı. Peki gelecek olan yeni özellikler nelerdir?

WhatsApp’a Gelecek Olan Yeni Özellikler Belli Oldu

 

Hareketli Çıkartmalar:

Geçtiğimiz hafta sosyal medya üzerinde yapılan sızıntılarda, WhatsApp’a gelecek olan yeni Android Beta sürümünde hareketli çıkartmalar özelliğinin geleceği paylaşılmıştı. Şimdi ise bu özelliğin artık hazır olduğu ve yayınlanacağı günü beklediği açıklandı. Bir mesajlaşma esnasında hareketli çıkartmalar gönderebileceğiniz bu özellik, WhatsApp platformuna farklı bir yenilik kazandırmış olacak.

whatsappa-gelecek-olan-yeni-ozellikler-belli-oldu

 

QR kod ile kişi ekleme :

WhatsApp’ın beta sürümünde göreceğimiz bir başka özellik ise QR kod ile kişi ekleme olacak. Bu özellik ise kullanıcılarının işini bir hayli kolaylaştıracağını düşünüyoruz. Uygulama üzerinde oluşturulan QR kodlar, kullanıcıların telefon numaralarının kaydedilme ihtiyacını ortadan kaldıracak. WhatsApp, bu kodlar sayesinde kişinizi yeni birini otomatik olarak ekleyecek.

8 kişi ile video konferans özelliği :

Dünya genelide ki koronavirüs salgını sebebiyle video konferans uygulamaları bir hayli önem kazandı. Bu durumun farkında olan WhatsApp geliştiricileri, kullanıcılara daha iyi bir hizmet sunabilmek için, WhatsApp’ta 8 kişinin aynı anda video konferans yapabilme özelliğinin önünü açtı. Bu özellik üzerinde çalışmalarına devam eden geliştiriciler, artık istediği kullanıcılarının ekranını büyütme imkanı var.

KaiOS’a gelen yeni özzellikler :

Son birkaç yıldır aktif olarak kullanılan 24 saat boyunca kalan paylaşımlar, bir hayli fazla popüler oldu diyebiliriz. Neredeyse her sosyal medya platformu ve internet mecrası da bu özelliği kendi bünyesinde kullanıma açmıştı. Uzun süredir WhatsApp’ta ‘ Durum ‘ olarak adlandırılan bu özellik kullanımda. Şimdi de KaiOS kullanıcıları, WhatsApp’ın ” Durum ” isimli özelliğinden daydalanabilecekler.

WhatsApp Web ve WhatsApp Masaüstü için karanlık mod geliyor :

WhatsApp‘ın en çok tartışılan ve bir o kadar da sevilen özelliklerinden bir tanesi de karanlık mod. WhatsApp Web ve WhatsApp Masaüstü’nde kullanımı olmayan karanlık mod’un yeni gelecek olan güncelleme ile bu özelliğe kavuşacağını söyleyebiliriz.

 

Yeni Özelliker İle İlgili Video :

 

Kaynak :

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu