Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

YouTube Şifre Kırma Yöntemleri Nelerdir?

TeknoBH Google Haberler

Google Trend’lerde olan YouTube şifre kırma yöntemleri nelerdir? veya YouTube hesap çalma işlemleri yapılabilir mi? Bu yazımızda sizlere bunu anlatacağız.

YouTube Şifre Kırma Yöntemleri Nelerdir?

Uzun zamandır hakkında birçok iddia atılan ve gündemden düşmeyen YouTube, aslında oldukça güvenilir bir platform olarak tanıtılır. YouTube, video paylaşılan ve bu videolar üzerinden etkileşime girilen bir platform diyebiliriz. Hatta dünya genelnide bu platform üzerinden oldukça iyi paralar da kazanılıyor. Bu platform üzerinden çok iyi derecede paralar kazanıldığı için en çok dikkat çeken uygulamalar arasında yer alıyor.

Tabi her ne kadar güvenli olarak gösteriliyor olsa da internete bağlı olan ve her yerden erişim sağlanabilen bir platform (hesap) ne kadar güvenli olarak nitelendirilebilir. Tabi durum böyle olunca birçok kötü niyetli insanlar bu platforma ve platform üzerinde ki hesapları çalmak için uğraşıyorlar. Hatırlarsanız daha önceden sizlerle Instagram şifre kırma ve hesap çalma gibi işlemlerden bahsetmiştik. Nasıl Instagram gibi uygulamaları kırabiliyorlarsa YouTube şifre kırma işlemleri de bu şekilde yapılabilir. Bizde size bu konu ile ilgili bilgi paylaşacağız.

YouTube şifre kırma işlemleri nasıl yapılır?

Birçok bilgisayar korsanının uzun süredir en çok yaptıkları işlem, YouTube hesap şifrelerini kırmak diyebiliriz. Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda Türkiye’de bir hayli popüler olan YouTuber Ruhi Çenet‘in hesabı saldırıya uğramıştı. YouTuber bu saldırı sonrasında hesabının çalındığını duyurmuştu. Peki bu hesap çalma işlemlerini nasıl yaptılar?

YouTube Şifre Kırma Yöntemleri Nelerdir?

YouTube hesap çalma işlemleri nasıl yapılıyor?

YouTube gibi büyük platformların hesaplarını veya sistemlerine saldırı yapmak ve başarılı olmak ciddi anlamda çok zor bir işlem diyebiliriz. Bu sebeple herhangi bir kullanıcının hesaplarına saldırı yapmak yani hesabını çalmak biraz daha kolay bir işlem diyebiliriz.

Tabi burada önemli bir noktayı paylaşmak istiyoruz, bizler sizlere bilgi amacıyla bunları paylaşıyoruz. Bu sebeple herhangi bir kişinin hesabında denemeyin.

En çok bilinen ve uygulanana adımlar şu şekilde;

  1. Şifre tahmin etme programları ile hesapları ele geçirmeyi deneyebilirsiniz. Bu tür programlar sizlerin oluşturacağı algoritmalar sayesinde milyonlarca kullanıcı adı ve şifreyi deneyerek doğruyu bulmaya çalışır.
  2. Kali linux gibi işletim sistemlerini kurup içerisine programlar kurup bu şekilde denemeler yapılabilir. Tabi bu durum bahsettiğimiz gibi kolay bir işlem değil.
  3. Kod yazarak karşı tarafın bilgisayarına saldırı yapıp YouTube hesap bilgilerini ele geçirebilirsiniz. Bu işlem biraz daha diğerlerine göre kolay diyebiliriz.

YouTube şifre kırma veya YouTube hesap çalma gibi işlemler yapılması için bu tarz yöntemler test ediliyor. Tabi bu adımların içerisinde en çok kullanılan karşı tarafın bilgisayarına e-mail veya sosyal medya üzerinden virüs göndermek yada sahte link göndermek diyebiliriz. Bu işlemler doğrultusunda bilgisayarında kullandığı tüm sosyal medya hesaplarının şifrelerini ele geçirebilirsiniz. Ancak biraz önce de dediğimiz gibi bu yöntemleri sakın denemeyin. Bizlerin amacı sizlere bu bilgileri paylaşmak. Bu tarz durumlar için sizlerde dikkatli olmalısınız.

YouTube şifre kırma işlemler ile ilgili olarak ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu