Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Gizli Numara Açma ve Kapatma İşlemleri Nasıl Yapılır?

TeknoBH Google Haberler

Gizli numara açma ve kapatma işlemleri nasıl yapılır? Vodafone gizli numara açma ve kapatma, Turkcell gizli numara açma ve kapatma, Türk Telekom gizli numara açma ve kapatma işlemleri nasıl yapılır?

Gizli Numara Açma ve Kapatma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Operatörlerde gizli numara açma ve kapatma işlemleri her GSM operatörlerinde farklı bir işlem ile yapılabiliyor. Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom‘un kendilerine özel mesaj ya da arama teknikleri ile gizli numara açma veya kapatma yöntemleri bulunuyor. Hangi GSM operatörünü kullanıyorsanız ona uygun olan yöntemi deneyerek telefonunuzu gizli numaralara açma veya kapatma işlemlerini uygulayabilirsiniz.

1- Vodafone gizli numara açma ve kapatma işlemleri nasıl yapılır?

Gizli Numara Açma ve Kapatma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Vodafone gizli numara açma ve kapatma işlemleri için iki farklı yöntem kullanabilirsiniz. Yalnızca tek bir görüşme yapmayı planlıyorsanız, biraz sonra sizlere bahsedeceğimiz yöntemi kullanmanız yeterli olacaktır. Vodafone gizli numara açma ve kapatma yöntemleri şunlardır:

 • Arama ekranından gizli numara açma veya kapatmak için telefonunuzun arama ekranında #31# simgelerini tuşlamanız yeterli olacaktır. Bu yöntem yalnızca tek bir arama işlemi için geçerlidir.
 • Android telefon ayarları ile gizli numara açma veya kapatma işlemlerini yapmak için telefonunuzun arama bölümünde ki seçenekleri tıklayın, buradan arama ayarlarından ek ayarlara giriş yapın. Arama kimliği bölümüne gelip numarayı gizle seçeneğini seçip gizli numara kapatma yapabilir veya numarayı gizle bölümünün yanında ki tiki kaldırarak gizli numaralara açabilirsiniz.
 • Eğer ki iOS işletim sistemine sahip bir iPhone modeli kullanıyorsanız, telefonunuzun Ayarlar bölümüne giriş yapın. Ayarlarda telefon bölümüne gelip arama ayarlarına giriş yapın. Burada numaramı göster seçeneği karşısına çıkacaktır, bu seçeneği seçtiğiniz taktirde numaranız gizlenecektir. Seçeneği tıklamayı iptal ettiğiniz taktirde telefonunuz gizli numaralara açılacaktır.
 • Vodafone hattınızı tamamen gizli numaralara kapatmak veya açmak istiyorsanız kısa mesaj sistemini kullanabilirsiniz. Bunun için Mesajlar’a girin ve GIZLI AC yazıp 7046‘ya kısa mesaj gönderin. Bu işlem sonrasında hattınız gizli numaralara açılacaktır. Kapatmak için de yine aynı şekilde GIZLI KAPAT yazıp 7046‘ya kısa mesaj göndermeniz sonrasında hattınız gizli numaralara kapatılmış olacaktır.

2- Turkcell gizli numara açma ve kapatma işlemleri nasıl yapılır?

Gizli Numara Açma ve Kapatma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Turkcell gizli numara açma ve kapatma işlemleri için telefonunuzda ki ayarları değiştirebilir, arama ekranından tek bir arama için numaranızı kapatabilirsiniz. Ya da Turkcell hattınızı tamamen gizli numaralara kapatabilir veya açabilirsiniz. Bu işlemleri yapmanız için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

 • Tek bir arama için gizli numaraya açma veya kapatmak için telefonunuzun arama ekranından #31# yazıp arama tuşuna basmanız yeterlidir.
 • Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefon kullanıyorsanız, Arama bölümüne girmeniz ve daha sonrasında Seçenekler > arama ayarları > ek ayarlar > arayan kimliği > numarayı gizle ayarlarını kullanarak numaranızı gizleyebilir veya açabilirsiniz.
 • iOS işletim sistemine sahip bir iPhone kullanıyorsanız, Ayarlar > Telefon > Aramalar > Numaramı Göster işlemlerini uygulayarak telefonunuzu gizli numaralara açabilir veya kapatabilirsiniz.
 • Turkcell hattınızı tamamen gizli numaralara açmak veya kapamak istiyorsanız, arama ekranına #253# yazın ve arama tuşuna basın. Eğer ki numaranız gizli numaralara açık ise bu işlem sonrasında kapatılır. Tekrar aynı işlemleri yaptığınız zaman telefonunuz gizli numaralara kapalı ise açılacaktır.

3- Türk Telekom gizli numara açma ve kapatma işlemleri nasıl yapılır?

Gizli Numara Açma ve Kapatma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Türk Telekom gizli numara açma ve kapatma işlemleri için telefon ayarlarınızı değiştirebilir, arama ekranından tek bir arama için gizli numarayı açabilir veya kapatabilirsiniz.  Hatta Türk Telekom hattınızı tamamen gizli numaralara açabilir veya kapatabilirsiniz. Peki, bu işlemleri nasıl yapabiliriz?

Android işletim sistemine sahip bir telefon ile bu işlemleri yapmak için:

 1. Telefonunuzdan Arama bölümüne giriş yapın
 2. Seçenekler bölümüne girin
 3. Arama Ayarları seçeneğine tıklayın
 4. Ek ayarlardan arayan kimliği bölümüne giriş yapın.
 5. Bu işlemler sonrasında numarayı gizle seçeneğini göreceksiniz, bu işlemi yaparak numaranızı gizleyebilirsiniz veya varsayılan tiki kaldırarak da gizli numaraları açabilirsiniz.

iOS işletim sistemine sahip bir telefon ile bu işlemleri yapmak için:

 1. Telefonunuzdan ayarlar bölümüne giriş yapın
 2. Telefon kısmından arama ayarlarına girin
 3. Numaramı göster seçeneği karşısına çıkacaktır, bu bölüme tıklayarak telefonunuzu gizli numaralara açabilir veya varsayılan tiki kaldırarak gizli numaralara kapatabilirsiniz.

Türk Telekom hattınızı gizli numaralara tamamen açmak veya kapatmak için yapmanız gereken adımlar:

Telefonunuzun arama ekranına *123# yazmanız ve daha sonra arama tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Bu arama sonrasında telefonunuz gizli numaralara açık ise tamamen kapanacaktır. Eğer ki gizli numaralar özelliğini tekrardan açmak isterseniz yine aynı şekilde arama ekranına *123# yazmanız ve daha sonra arama tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu